ارتودنسی بزرگسالان

داشتن دندان هایی سالم و منظم را می توان در هر سنی تجربه کرد، بنابراین هیچگاه جهت اقدام برای درمان ارتودنسی دیر نیست. با این حال، درمان ارتودنسی بزرگسالان دارای دو جنبه مهم است: از یک سو، بزرگسالان سن بلوغ را گذرانده اند و رشد و توسعه فک ها در آن ها کامل شده است، بنابراین تغییر ساختار فک منحصرا نمی تواند با وسایل ارتودنسی انجام شود. در نتیجه در بسیاری از موارد هنگامی که یک بزرگسال دارای ناهنجاری فک می باشد، در کنار ارتودنسی نیازمند جراحی خواهد بود.

برای مثال می توان در ارتودنسی بزرگسالان به زمانی که فک بالا یا پایین در موقعیت طبیعی خود قرار ندارند و عقب یا جلوتر از حالت نرمال می باشند، اشاره نمود. در این موارد تنها درمان ارتودنسی بزرگسالان کارگر نیست و باید از جراحی فک برای برگشت فک به جایگاه اصلی آن بهره مند شد.

بعضی اوقات درمان ارتودنسی بزرگسالان دشوار است، زیرا نیاز به بکارگیری چند تخصص در کنار هم احساس می شود و رشد کامل فکین نیز این روند را کمی سخت تر می کند. در حقیقت درمان ارتودنسی بزرگسالان می تواند بسیار پیچیده تر از درمان یک کودک باشد. لذا نمی توان در ساختار فک و صورت بزرگسالان به همان شیوه ای که در طول درمان ارتودنسی کودکان بکار گرفته می شود، دست یافت و فقط می توان هم ترازی دندان ها را تنظیم کرد.


اگر به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی بزرگسالان در یزد میگردید !!!


مقالات مرتبط با ارتودنسی بزرگسالان

آگوست 1, 2020

عوارض دستکاری براکت ارتودنسی

دستکاری براکت ارتودنسی می تواند تبعات بدی داشته باشد و بهتر است که به هیچ وجه آنها را تغییر ندهید.از جابجا کردن براکت و تغییر ساختار آن خودداری کنید که به طور مستقیم با سلامت جسمی و زیبایی شما در ارتباط است.
جولای 19, 2020

مشکل اوربایت تا چه حد جدی است؟

اوربایت زمانی اتفاق می افتد که فک فوقانی شما با فک پایین همپوشانی زیادی داشته باشد.براکت سنتی، براکت سرامیکی و اینویزیلاین از راه های درمان اوربایت هستند
جولای 10, 2020

رابربند و نقش آن در درمان ارتودنسی

ارتودنتیست برای استفاده از براکت ارتودنسی باید آنها را به شکل مناسب روی دندان تنظیم کند از رابربند یا نوار پلاستیکی برای اصلاح رابطه فک بالا و پایین استفاده میشود

نمونه درمانی مرتبط با ارتودنسی بزرگسالان

0/5 (0 نظر)