ارتوسرجری و جراحی فک

جراحی فک یا ارتوگناتیک عملی است که برای اصلاح ناهنجاریهای فکی صورت میگیرد.اطلاح ارتوگناتیک از کلمه یونانی orthos به معنای صاف کردن و gnathic به معنای فک میباشد. ازین رو این اصلاح به معنای صاف کردن فک میباشد. امروزه این اصطلاح برای درمان ناهنجاریهای فک و عمل جراحی فک مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله این ناهنجاریها میتوان به مواردی نظیر ناهماهنگی دندانها و فک اشاره کرد. به طور کلی در جراحی فک بیرون زدگی یا عقب رفتگی فک مورد اصلاح قرار میگیرد.

این عمل جز عمل های ساده به شمار نم آید ولی بسیاری از افراد معتقدند که ارزشش را دارد. افرائی که فک های بزرگ و ناهماهنگ با دندان دارند اگر در سنین کودکی باشند ممکن است با ارتودنسی به تنهایی درمان شود. اما در مواردی که مشکل شدید است یا سن رشد تمام شده باشد باید تحت عمل حراحی فک قرار بگیرد و ارتودنسی به تنهایی مشکل را برطرف نمیکند.

و در این حالت جراحی ارتوسرجری انجام میشود. ارتوسرجری بک درمان ترکیبی از ارتودنسی و جراحی فک میباشد.


اگر به دنبال بهترین متخصص جراح فک در یزد میگردید !!!


مقالات مرتبط با ارتوسرجری و جراحی فک

آگوست 1, 2020

عوارض دستکاری براکت ارتودنسی

دستکاری براکت ارتودنسی می تواند تبعات بدی داشته باشد و بهتر است که به هیچ وجه آنها را تغییر ندهید.از جابجا کردن براکت و تغییر ساختار آن خودداری کنید که به طور مستقیم با سلامت جسمی و زیبایی شما در ارتباط است.
جولای 19, 2020

مشکل اوربایت تا چه حد جدی است؟

اوربایت زمانی اتفاق می افتد که فک فوقانی شما با فک پایین همپوشانی زیادی داشته باشد.براکت سنتی، براکت سرامیکی و اینویزیلاین از راه های درمان اوربایت هستند
جولای 10, 2020

رابربند و نقش آن در درمان ارتودنسی

ارتودنتیست برای استفاده از براکت ارتودنسی باید آنها را به شکل مناسب روی دندان تنظیم کند از رابربند یا نوار پلاستیکی برای اصلاح رابطه فک بالا و پایین استفاده میشود

نمونه درمانی مرتبط با ارتوسرجری و جراحی فک

4/5 (1 نظر)